O klubu...

Základní kynologická organizace Písek je dobrovolnou, neziskovou, zájmovou organizací, která organizuje výcvik psů, zabezpečuje propagaci chovu a výcviku psů, ochranu psů. Dále zajišťuje školení členů, soutěže, výkonnostní zkoušky, chovatelské a výcvikové zkoušky psů. ZKO napomáhá nejen občanům města Písku při výchově psů, ale zároveň podporuje aktivní činnost členů formou sportovní kynologie.
ZKO Písek má kolem 45 členů, v průběhu roku stav lehce kolísá.

Část členské základny tvoří začátečníci, kteří se učí základní ovladatelnosti psa a postupně si osvojují další znalosti pomocí nichž jsou schopni připravit svého psa na náročnější cviky poslušnosti, obrany a stopy. Praktický výcvik psů je doprovázen teoretickou přípravou členů, vázanou na znalosti různých zkušebních řádů, dle nichž je výcvik směrován.

Druhou část členské základny tvoří pokročilí, jejichž psi již za sebou mají základní výcvik a ve většině případů i složené zkoušky z výkonu. Tito psovodi aktivně reprezentují klub i město Písek na závodech pořádaných naší organizací i jinými kynologickými kluby nejen v Jihočeském kraji a připravují se na další zkoušky z výkonu vyššího stupně.
 

Náš cvičák

 

Úvod

Aktuality

Akce

O klubu

Naši členové

Kde nás najdete

Činnost klubu

Inzerce

Odkazy

Kontakt

Fotogalerie