O klubu...

Úvodní strana

Aktuality

Akce

O klubu

Naši členové

Kde nás najdete

Činnost klubu

Inzerce

Odkazy

Kontakt

Fotogalerie

Základní kynologická organizace Písek je dobrovolnou, neziskovou, zájmovou organizací, která organizuje výcvik psů, zabezpečuje propagaci chovu a výcviku psů, ochranu psů. Dále zajišťuje školení členů, soutěže, výkonnostní zkoušky, chovatelské a výcvikové zkoušky psů. ZKO napomáhá občanům města Písku při výchově psů a zároveň podporuje aktivní činnost členů formou sportovní kynologie.
V současné době má ZKO Písek 48 členů,v průběhu roku stav lehce narůstá. Necelou polovinu členské základny tvoří začátečníci, kteří se učí základní ovladatelnosti psa a postupně si osvojují další znalosti pomocí nichž jsou schopni připravit svého psa na náročnější cviky poslušnosti, obrany a stopy. Praktický výcvik psů je doprovázen teoretickou přípravou členů, vázanou na znalosti různých zkušebních řádů, dle nichž je výcvik směrován. Druhou část členské základny tvoří pokročilí, jejichž psi již za sebou mají základní výcvik a ve většině případů i složené zkoušky z výkonu.
Tito psovodi aktivně reprezentují klub i město Písek na závodech pořádaných naší organizací i jinými kynologickými kluby v Jihočeském kraji a připravují se na další zkoušky z výkonu vyššího stupně.

 

Náš cvičák